Ajax - Borussia 0:3 do przerwy! Gol Lewandowskiego

Ajax - Borussia 0:3 do przerwy! Gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski (fot. EXPA/ Eibner/ Neis / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund prowadzi z Ajaxem Amsterdam aż 3:0 po pierwszej połowie spotkania. Bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Marco Reus, Mario Goetze oraz Robert Lewandowski.
Aktualizacja: mistrzowie Niemiec są coraz bliżej awansu. Podopieczni Juergena Kloppa po pierwszej połowie prowadzą aż 3:0 dzięki bramkom Marco Reusa z 8. minuty, Mario Goetze z 36. oraz Roberta Lewandowskiego z 41. minuty spotkania.

Rok temu Borussia - bez doświadczenia w europejskich pucharach - poradziła sobie w Lidze Mistrzów słabo i odpadła już jesienią. W tym roku jak na dłoni widać, że drużyna Juergena Kloppa wyciągnęła wnioski z nieudanej kampanii z poprzedniego sezonu.

Obecnie - aby Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek mogli świętować awans do kolejnej fazy - wystarczy jeden punkt. Jednak nawet remis może nie przyjść dzisiaj Niemcom łatwo - w pierwszym spotkaniu z Ajaxem wygrali 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego, ale była to wygrana wymęczona w ciężkim boju. - Ajax ma bardzo silny zespół. Nasze zwycięstwo było (w pierwszym meczu - przyp. red.) wtedy szczęśliwe. Ale to już nie ma znaczenia. Tym razem chcemy koniecznie dostać się do następnej rundy - powiedział Mario Goetze w rozmowie z "Ruhr Nachrichten".