Lewandowski deklasuje Ajax, Borussia wygrywa grupę śmierci!

Robert Lewandowsk (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Ajax Amsterdam przegrał 1:4 (0:3) z Borussią Dortmund w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla drużyny mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Dzięki wygranej zespół Juergena Kloppa już wie, że ukończy grupę śmierci na pierwszej pozycji.
Mecz odważnie zaczęli gospodarze, ale już w ósmej minucie prowadzenie objęli mistrzowie Niemiec. Świetną akcję zaprezentowali Mario Goetze i Marco Reus, po której ten drugi skierował futbolówkę do siatki pomiędzy nogami Vermeera. Borussia kontynuowała swoje natarcie i w 36. minucie było już 2:0. Goetze zmylił jednym zwodem obrońcę i dokładnym strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza Ajaxu. Zaledwie pięć minut później na listę strzelców wpisał się również Robert Lewandowski. Ponownie uderzał Goetze, ale tym razem Vermeer wybił piłkę przed siebie. Na taką sytuację tylko czekał Lewandowski, który z kilku metrów wbił futbolówkę do bramki.

Po przerwie mistrzowie Niemiec - pomimo wysokiego prowadzenia już po pierwszych 45. minutach - wcale nie zwalniali tempa. W 68. minucie Goetze przerzucił piłkę nad linią obrony Ajaxu wprost do Lewandowskiego, który przyjął ją w trudnej sytuacji i uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek. Polak idealnie zmieścił piłkę pomiędzy bliższym słupkiem a interweniującym bramkarzem. W 87. minucie honorowe trafienie dla Ajaxu zanotował Hoesen.

Borussia Dortmund w znakomitym stylu pokonała na wyjeździe Amsterdamczyków. W drużynie gości brylował Goetze, który brał udział przy wszystkich trafieniach swojego zespołu. Dzięki wygranej westfalska drużyna ma już jedenaście punktów i umocniła się na czele grupy D. Jednocześnie dzięki trzem oczkom przewagi nad Realem, który zremisował z Manchesterem City, i lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich jest już pewne, że Borussia z grupy śmierci awansuje na pierwszym miejscu.