Kolejne wielkie osiągnięcie FC Barcelony

Camp Nou (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Wygrana FC Barcelony z Levante 4:0 pozwoliła Katalończykom nie tylko zwiększyć przewagę nad Realem Madryt do 11 punktów. Wyjazdowe spotkanie przejdzie bowiem do historii klubu - po raz pierwszy na boisku jednocześnie występowało jedenastu wychowanków La Masii, piłkarskiej szkółki FC Barcelony.
Historyczny moment nastąpił w 13. minucie, kiedy Montoya zastąpił kontuzjowanego Alvesa. Od tego momentu aż do 75. minuty spotkania, kiedy w miejsce Jordiego Alby wszedł Adriano, na boisku przebywało jedenastu wychowanków FC Barcelony.

Ponadto zwycięstwo pozwoliło Katalończykom wyrównać rekord najlepszego ligowego startu w historii Primera Division - 12 zwycięstw i jeden remis. Taki rezultat zanotował w 1991 roku Real Madryt. Za tydzień Blaugrana zmierzy się ze słabym w tym sezonie Athletikiem Bilbao i niewykluczone, że ten rekord pobije.

Barcelona rozgromiła Levante 4:0 w wyjazdowym meczu ligi hiszpańskiej. Dwie bramki dla Barcelony zdobył Lionel Messi - przy obu asysty zaliczył Iniesta. Iniesta asystował też przy golu Fabregasa, a czwartą bramkę strzelił sam.