Janowicz zaczyna sezon od porażki. Dramatyczny mecz

Janowicz zaczyna sezon od porażki. Dramatyczny mecz

Jerzy Janowicz (fot. MAREK JANIKOWSKI / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał z Brianem Bakerem dramatyczny mecz w I rundzie turnieju ATP Auckland 1:2 (6:4, 6:7, 4:6). Polak mecz rozpoczął dobrze, ale z czasem sklasyfikowany na 59. miejscu w rankingu ATP Baker przejął kontrolę nad spotkaniem. Janowicz walczył dzielnie - przez cały pojedynek obronił aż siedem piłek meczowych.
Pierwszy set zaczął się od wyrównanej walki. Do stanu 3:2 dla Polaka obaj zawodnicy nie chcieli dać się przełamać. Pierwszy dokonał tego jednak właśnie Janowicz i to on wygrał seta 6:4. Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana. Ani Janowicz, ani Baker nie dali się przełamać. Zadecydował tie-break, w którym wygrał 7:5 Amerykanin.

O wszystkim miał rozstrzygnąć ostatni, trzeci set. Ten doskonale rozpoczął Baker, który bardzo szybko doprowadził do stanu 5:1 dla siebie. W tym momencie Polak obronił jednak trzy piłki meczowe i rozpoczął szalony pościg za rywalem. Udało mu się jeszcze ugrać trzy gemy i obronić cztery kolejne piłki meczowe. Ostatecznie jednak uległ w trzecim secie 4:6 i po ponad 2-godzinnej walce przegrał swój pierwszy mecz w sezonie. Zabrakło równej gry.

Kolejny turniej w którym wystąpi Jerzy Janowicz to Australian Open.