Urszula Radwańska szybko żegna się z Australian Open

Urszula Radwańska szybko żegna się z Australian Open

Urszula Radwańska (fot. newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej Urszula przegrała z Amerykanką Jamie Hampton 0:2 (2:6, 4:6) w I rundzie Australian Open i pożegnała się z udziałem w wielkoszlemowym turnieju.
Polka zaczęła mecz fatalnie - dała się przełamać już w pierwszym gemie. Radwańska odpowiedziała przełamaniem powrotnym i nawet wyszła na prowadzenie 1:2. To był jednak jej ostatni gem w tym secie - Hampton najpierw wygrała swoje podanie, a później przełamała Radwańską po raz kolejny. Polka od stanu 3:2 nie ugrała już nawet gema - dała się przełamać po raz trzeci i przegrała pierwszego seta 6:2.

Drugi set zaczął się tak samo jak pierwszy - polska tenisistka dała się przełamać. Od tego momentu obie tenisistki już wygrywały swoje podania, ale dobry początek seta pozwolił Jamie Hampton wygrać 6:4 i rozstrzygnąć cały mecz na swoją korzyść.

Porażka jest tym bardziej bolesna, że Polka jest dużo wyżej notowana w rankingu WTA. Radwańska zajmuje 31. pozycję, a Jamie Hampton - 63.