Asseco Resovia odpada z Ligi Mistrzów

Asseco Resovia odpada z Ligi Mistrzów

Asseco Resovia odpada z Ligi Mistrzów (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii, odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu I rundy play-off przegrali w Maceracie z mistrzem Włoch Lube Bancą 1:3. W pierwszym meczu w Rzeszowie Polacy ulegli rywalom 0:3 - podaje Sport.pl.
Po niekorzystnym wyniku w pierwszym spotkaniu nikt nie dawał rzeszowianom zbyt wielkich szans na awans. Polski zespół był w stanie w całym dwumeczu ugrać tylko jeden set.

Pierwszy zakończył się niewielką przewagą Włochów - rywale Resovii wygrali go 25:23. W drugim Polacy nie byli już w stanie nawiązać walki - przegrali go 25:18. Trzeci set to pierwszy sukces Asseco w całym dwumeczu - polski zespół wygrał go 25:23. W ostatnim, czwartym secie rywale wygrali jednak ponownie - do 18 punktów.

Lube Banca wygrała ostatecznie 3:1 i w II rundzie play-off zmierzy się z Bre Bancą Lannutti Cuneo, z którą resoviacy przegrali dwa razy w rozgrywkach grupowych.