Puchar Narodów Afryki: awans WKS i Togo

Puchar Narodów Afryki: awans WKS i Togo

Puchar Narodów Afryki: awans WKS i Togo (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Zakończyły się rozgrywki grupowe Pucharu Narodów Afryki. Jako ostatnie do grupy ćwierćfinalistów dołączyły dzisiaj reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Togo.
Wybrzeże Kości Słoniowej już wcześniej zapewniło sobie awans z pierwszego miejsca w grupie D i dzisiejszy mecz mogło potraktować treningowo. Wykorzystali to Algierczycy, którzy dzięki trafieniom Feghouliego z 64. minuty i Saudaniego z 70. minuty wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Iworyjczycy szybko się jednak wzięli do pracy i odpowiedzieli golem Drogby już w 77. minucie. Trzy minuty później wyrównał Bony. Wynik meczu - 2:2 - nie uległ już zmianie.

Drugie środowe spotkanie - pomiędzy Togo i Tunezją - także zakończyło się remisem. Pierwsi bramkę zdobyli Tunezyjczycy - w 13. minucie celnym strzałem popisał się Gakpe. W 30. minucie wyrównał z kolei Mouelhi. Remis dał awans do fazy pucharowej reprezentacji Togo.