Puchar Polski: Jagiellonia nie podbiła Krakowa

Puchar Polski: Jagiellonia nie podbiła Krakowa

Wisła Kraków bliżej półfinału Pucharu Polski (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Wisła Kraków wygrała w pierwszym meczu ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok 2:0.
Zawodnicy krakowskiego klubu przeważali od początku spotkania. Ataki Wisły były jednak nieskuteczne. Strzelecką niemoc krakowianie przełamali w 39 minucie, gdy Rafał Boguski pokonał Jakuba Słowika po dobrym podaniu od Patryka Małeckiego.

Boguski został bohaterem meczu, gdy tuż przed gwizdkiem na przerwę wyprowadził Wisłę na 2:0. Asystę przy tej bramce zanotował Kamil Kosowski.

W drugiej połowie Jagiellonia Białystok próbowała odwrócić losy spotkania, ale nie miała szczęścia. W 50 minucie Tomasz Kupisz nie wykorzystał rzutu karnego, kilka minut później Adam Dźwigała trafił w słupek.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 12 marca w Białymstoku.