Juventus znowu wygrywa z Celtikiem i awansuje do ćwierćfinału LM

Juventus znowu wygrywa z Celtikiem i awansuje do ćwierćfinału LM

Piłkarze Juventusu (fot. Massimiliano Vitez/Ag. Aldo Live / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Juventus pokonał 2:0 (1:0) Celtic Glasgow w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Bramki dla "Starej Damy" strzelali Alessandro Matri w 24. minucie i Fabio Quagliarella w 55. W dwumeczu włoski zespół pokonał Szkotów 5:0.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 24. minucie spotkania. Fabio Quagliarella oddał zaskakujący dla Frasera Forstera strzał, który zmusił bramkarza The Bhoys do odbicia piłki. Pierwszy dopadł do niej Alessandro Matri, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

Celtic mógł odpowiedzieć już trzy minuty później. Po strzale Krisa Commonsa piłka odbiła się od nóg Hoopera, co zmyliło Buffona. Bramkarz Juventusu zdołał jednak wybić piłkę poza boisko.

W drugiej połowie kolejnego gola zdobyli gospodarze. Tym razem w 65. minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Quagliarella. Akcję napędził Arturo Vidal, który przedarł się przez obronę Szkotów i wyłożył piłkę swojemu koledze z zespołu. Quagliarella musiał ją tylko wepchnąć do siatki.

Juventus dwukrotnie zasłużenie pokonał Celtic Glasgow i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów bez straty gola w dwumeczu ze Szkotami.