LE: Tottenham gromi Inter, sensacyjna porażka Chelsea

Gareth Bale (fot. Charlie Forgham-Bailey / COLORSPORT / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Zakończyły się pierwsze spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Sensacyjną porażkę zaliczyła londyńska Chelsea, która przegrała 0:1 z rumuńską Steauą Bukareszt. Wielki mecz rozegrał Tottenham, który na White Hart Lane zdeklasował Inter 3:0.
Zdobywcy Pucharu Europy za zeszły sezon przegrali ze Steauą 0:1 po rzucie karnym z 34. minuty, który wykorzystał Rusescu. Faworyzowani londyńczycy, choć wystąpili w mocnym składzie, nie potrafili odpowiedzieć bramką i przegrali mecz rozegrany w Bukareszcie.

Wielką formę w Londynie z kolei potwierdził Tottenham, który pokonał Inter 3:0. Podopieczni Andre Villasa-Boasa pokazali Włochom dlaczego nie przegrali w Premier League już od dwunastu spotkań. Festiwal strzelecki już w szóstej minucie rozpoczął Gareth Bale. Kolejne bramki dołożyli Gylfi Sigurdsson oraz Jan Vertonghen - odpowiednio w 18. i 53. minucie meczu.

Zobacz jak Tottenham rozprawił się z Interem - zapis relacji NA ŻYWO

Nie udał się mecz Bordeaux, zespołowi Ludovica Obraniaka. Francuzi przegrali 0:1 z Benfiką, a jedynego gola w 21. minucie strzelił Moreno. Obraniak rozegrał całe spotkanie.