Lahti: Kowalczyk nie pobiegnie w finale

Lahti: Kowalczyk nie pobiegnie w finale

Justyna Kowalczyk (fot.Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Justyna Kowalczyk awansowała do półfinału sprintu techniką dowolną podczas Pucharu Świata w Lahti. Niestety w półfinale skończyła na piątym miejscu. Polka nie pobiegła w finale. Ostatecznie w sprincie najlepsza była Amerykanka Kikkan Randall - podaje Sport.pl.
W półfinale Kowalczyk na początku trzymała się z tyłu. W podbiegu udało jej się przesunąć na trzecią pozycję, jednak Polka zahaczyła o nartę biegnącej przed nią Słowaczki Aleny Prochazkovy. Kowalczyk straciła rytm i znów spadła na piątą pozycję.

W finale pobiegły:Kikkan Randall, Charlotte Kalla, Marit Bjoergen i Alena Prochazkowa. Z czasami awansują Britta Johansson Norgren i Riikka Sarasoja-Lilja.

Kowalczyk w ćwierćfinale biegła w piątym biegu. Do półfinałów awansowały: Justyna Kowalczyk, Kikkan Randall, Hanna Kolb, Britta Johansson Norgren, Heidi Weng, Celine Brun-Lie, Alena Prochazkowa, Natalia Matwiejewa i Marit Bjoergen. Z czasami weszły także Riikka Sarasoja-Lilja z pierwszego ćwierćfinału i Sadie Bjornsen z ostatniego.

W kwalifikacjach Polka miała 18. czas. Kwalifikacje wygrała Słowenka Vesna Fabjan. Odpadła natomiast Norweżka Therese Johaug. Fabjan uzyskała czas 2:45.97. Drugie miejsce zajęła w kwalifikacjach Szwedka Linn Soemskar (strata +0.42 s). Trzecie miejsce zajęła Norweżka Marit Bjoergen (+1.33 s). Justyna Kowalczyk straciła do Fabjan 4.43 sekundy.