Real Madryt pierwszy raz w sezonie przed Atletico

Real Madryt pierwszy raz w sezonie przed Atletico

Mecz Atletico - Real, fot. ENRIQUE DE LA FUENTE / ACTIONPLUS / FOTO OLIMPIK / newspix.pl Źródło: Newspix.pl
W Primera Division pozostało do rozegrania jeszcze jedenaście kolejek spotkań, a mistrzowie Hiszpanii - Real Madryt - po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się na drugim miejscu w lidze. "Królewscy" skorzystali z potknięcia lokalnego rywala, Atletico, który przegrał z Realem Sociedad.
Real Madryt wygrał z Celtą Vigo na wyjeździe dzięki dwóm bramkom Ronaldo. W Galicji bardzo długo zanosiło się na remis 1:1, ale w 72. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny na wagę trzech punktów. Swój mecz przegrało z kolei Atletico. Rojiblancos ulegli Realowi Sociedad 0:1 po bramce Prieto z 53. minuty. Atletico, które zajmowało drugie miejsce w tabeli od trzeciej kolejki, zamieniło się pozycjami z mistrzami Hiszpanii.

Prowadzi niezmiennie FC Barcelona. Katalończycy mają 13 punktów przewagi nad Realem oraz 14 nad Atletico i pewnie zmierzają po czwarte w ciągu pięciu lat mistrzostwo Hiszpanii.