Galatasaray wyrzuca Schalke z Ligi Mistrzów!

Galatasaray wyrzuca Schalke z Ligi Mistrzów!

Zawodnicy Galatasaray (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Galatasaray Stambuł pokonał na wyjeździe 3:2 Schalke 04 i awansował do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Wynik meczu dla gospodarzy otworzył Neustaedter w 17. minucie, ale 20 minut później wyrównał Altintop. W 42. minucie prowadzili już goście po bramce Buraka Yilmaza. Schalke wyrównało w 63. minucie, ale ten wynik wciąż dawał awans gościom z Turcji. Galatasaray dobił rywali w doliczonym czasie gry. Po kontrze bramkę zdobył Bulut - podaje Sport.pl.
Wielkie strzelanie w Gelserkirchen zaczął już w 17. minucie Neustadter, który po zamieszaniu pod bramką wepchnął futbolówkę do siatki z siedmiu metrów. Wkrótce inicjatywę przejęli jednak goście. W 37. minucie wyrównał wynik meczu Hamit Altintop. Inan, który rozgrywał rzut wolny z 30 metrów, podał do stojącego w pobliżu Altintopa. Ten pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Hildebranda.

Pięć minut później ósmą bramkę (tyle samo ma Ronaldo) w tegorocznej Lidze Mistrzów strzelił Burak Yilmaz. Turek wykorzystał długie podanie Riery - urwał się obronie i przerzucił piłkę nad golkiperem Schalke. W 63. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bastos. W polu karnym mógł uderzać już Uchida, ale postanowił odegrać do lepiej ustawionego kolegi, który musiał tylko umieścić piłkę w siatce.

Wynik 2:2 nic jednak gospodarzom nie dawał wobec remisu 1:1 w Turcji. Schalke, które w tym momencie było za burtą Ligi Mistrzów, rozpaczliwie starało się odrobić straty. Gospodarze nadziali się jednak na kontrę w doliczonym czasie gry - Hildebrand skapitulował w pojedynku sam na sam z Bulutem.