LE: Chelsea odrobiła straty, wielkie strzelanie w Mediolanie

LE: Chelsea odrobiła straty, wielkie strzelanie w Mediolanie

Kadr z meczu Inter - Tottenham (fot. Massimiliano Vitez/Ag. Aldo Live / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Straty z pierwszego meczu odrobiła Chelsea, która wyeliminowała Steauę Bukareszt z Łukaszem Szukałą w składzie. Niesamowite widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni na San Siro. Inter strzelił Tottenhamowi aż cztery bramki, ale gol Adebayora dał awans do ćwierćfinałów "Kogutom".
Inter, który w Londynie przed tygodniem przegrał z Tottenhamem 0:3, niemal wykorzystał nieobecność pauzującego za kartki Garetha Bale'a. W regulaminowym czasie gry gole dla Interu zdobyli Rodrigo Palacio, Antonio Cassano, a także... William Gallas z Tottenhamu. Dzięki temu gospodarze doprowadzili do dogrywki. W niej pierwsi bramkę zdobyli goście - Samira Handanovicia pokonał Emmanuel Adebayor. Ricardo Alvarez zdołał jeszcze strzelić czwartą bramkę dla gospodarzy, ale to wyjazdowe trafienie Adebayora zadecydowało o awansie.

Wyjazdu do Londynu nie zaliczy do udanych rumuńska Steaua, która nie utrzymała korzystnego rezultatu z Bukaresztu i przegrała z Chelsea 1:3. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 po golach Juana Maty i Vlada Chirichesa. W drugiej połowie gospodarze, aby awansować, musieli zdobyć dwie bramki. Udało im się to - pierwszy bramkarza Steauy pokonał John Terry, a drugi Fernando Torres. Przy obu bramkach niestety zawiódł stoper zespołu z Bukaresztu, Łukasz Szukała.

Strat nie zdołał odrobić klub Ludovica Obraniaka, Bordeaux. Francuzi przegrali z Benfiką 2:3. Świetny mecz w barwach Lazio rozegrał Libor Kozak. Czech strzelił VfB Stuttgart hat-tricka.

Wyniki:

Rubin Kazań 2:0 Levante (pierwszy mecz 0:0)
Bramki: Rondon (100.), Diadiun (112.)
Awans: Rubin Kazań

Zenit Sankt Petersburg 1:0 FC Basel (0:2)
Bramki: Witsel (30.)
Awans: FC Basel

Inter 4:1 Tottenham (0:3)
Bramki: Cassano (20.), Palacio (52.), Gallas (75. - samobój), Adebayor (96.), Alvarez (110.)
Awans: Tottenham

Chelsea 3:1 Steaua Bukareszt (0:1)
Bramki: Mata (34.), Chiriches (45.), Terry (58.), Torres (71.)
Awans: Chelsea

Lazio 3:1 VfB Stuttgart (2:0)
Bramki: Kozak (6., 8.), Hajnal (62.), Kozak (87.)

Bordeaux 2:3 Benfica (0:1)
Bramki: Jardel (30.), Cardozo (75.), Diabate (74.), Jardel (90. - samobój), Cardozo (90.)
Awans: Benfica