Kamil Stoch wygrywa w Trondheim. Jest na podium klasyfikacji generalnej!

Kamil Stoch wygrywa w Trondheim. Jest na podium klasyfikacji generalnej!

Kamil Stoch (fot. TADEUSZ MIECZYNSKI / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w Trondheim. Polak był trzeci po pierwszej serii, ale fenomenalny drugi skok na odległość 140 metrów dał mu pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, trzecie Daiki Ito. Dzięki zwycięstwu Polak wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
W pierwszej serii polski mistrz świata z Predazzo poszybował na odległość 131 metrów. Dzięki tej próbie Polak znalazł się na trzecim miejscu, a wyprzedzili go Richard Freitag oraz Robert Kranjec.

W drugiej serii Stoch nie miał już jednak równych sobie - skoczył 140 metrów i z pozycji lidera czekał na próby dwóch ostatnich rywali. Żaden z nich nie dał rady Polakowi -  Freitagowi skok na odległość 136 metrów dał drugie miejsce, a Kranjec po lądowaniu na 132. metrze wypadł z podium.

Zobacz jak Kamil Stoch wygrał drugi konkurs z rzędu

Z dobrej strony pokazała się większość polskich skoczków. Piotr Żyła zakończył zawody na dziewiątej pozycji, Dawid Kubacki był dziewiętnasty, Maciej Kot dwudziesty czwarty, Stefan Hula dwudziesty dziewiąty. Ostatnie, pięćdziesiąte miejsce niestety zajął Krzysztof Miętus.

Dzięki zwycięstwu Kamil Stoch zdobył kolejne sto punktów w klasyfikacji generalnej i wskoczył na podium Pucharu Świata.