Milan-Fiorentina, czyli jak wypuścić zwycięstwo z rąk

Milan-Fiorentina, czyli jak wypuścić zwycięstwo z rąk

AC Milan wypuścił zwycięstwo z rąk (fot. Massimiliano Vitez/Ag. Aldo Live / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Po emocjonującym meczu AC Milan zremisował na wyjeździe z Fiorentiną 2:2.
W 14 minucie spotkania bramkę dla drużyny z Mediolanu zdobył Riccardo Montolivo. Pod koniec pierwszej połowy sędzia pokazał czerwoną kartkę Nenadowi Tomoviciowi i gospodarze musieli grać w osłabieniu.

AC Milan wykorzystał przewagę jednego zawodnika i w 62 minucie podwyższył na 2:0. Bramkę zdobył Mathieu Flamini i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte.

Piłkarze Fiorentiny nie poddali się jednak. Dzięki bramom Adema Ljajicia oraz Davida Pizarro z rzutów karnych gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.

Po 31 kolejkach AC Milan zajmuje w Serie A trzecie miejsce. Liderem jest Juventus Turyn.