Turniej ATP w Monte Carlo: Janowicz odpada w I rundzie

Turniej ATP w Monte Carlo: Janowicz odpada w I rundzie

Janowicz musiał już się pożegnać z turniejem w Monte Carlo (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Jerzy Janowicz przegrał z Kevinem Andersonem 5:7, 6:7 (9:11) i odpadł z turnieju ATP w Monte Carlo już w pierwszej rundzie.
Łodzianin bardzo słabo zaczął mecz - dał się przełamać przy swoim pierwszym serwisie. Przy stanie 0:2 Janowicz zdobył jednak przełamanie powrotne. Dalej obaj tenisiści po kolei wygrywali swoje podania - dopiero na sam koniec Anderson wysunął się na prowadzenie i wygrał pierwszego seta 7:5.

Drugi set miał bardzo dramatyczny przebieg. Przy stanie 5:4 dla Andersona Polak obronił dwie piłki meczowe i doprowadził do tie-breaka. W nim łodzianin prowadził nawet 4:1, ale jego rywal zdołał odrobić straty. Przy stanie 6:5 Polak zmarnował piłkę setową, ale po chwili obronił z kolei trzecią piłkę meczową Andersona. Janowicz miał jeszcze dwie okazje do wygrania seta, ale obie zmarnował. W końcu Anderson wykorzystał podwójny błąd serwisowy polskiego tenisisty - czwarta piłka meczowa dała mu zwycięstwo w tie-breaku 11:9.