MŚ Dywizji IB: polscy hokeiści dalej niepokonani

Tomasz Malasiński (fot. Piotr Charchula / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski w hokeju pokonała Holandię 3:1 podczas Mistrzostw Świata Dywizji IB. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Tomasz Malasiński, Rafał Dutka oraz Marcisz Kolusz. Honorowe trafienie dla Holendrów zdobył Raphael Joly.
Polacy doskonale zaczęli spotkanie - już w trzeciej minucie Malasiński trafił do siatki po podaniu ze skrzydła. Pierwszy strzał został obroniony, ale drugi trafił w samo okienko.

Holendrzy wyrównali już sześć minut później - Raphael Joly wykorzystał zamieszanie pod bramką Kamila Kosowskiego i trafił z niedużej odległości. Holendrzy wykorzystali grę w przewadze - za atak kolanem na ławkę kar został odesłany Maciej Urbanowicz.

Kolejne bramki strzelali już tylko biało-czerwoni. W 23. minucie dutka wykorzystał grę w przewadze i precyzyjnym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku. W 43. minucie Polacy znowu wykorzystali nieobecność jednego z rywali. Marcin Kolusz przyjął podanie do tyłu z prawego skrzydła i uderzył celnie przez środek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Polaków na Mistrzostwach Świata Dywizji IB. Naszych hokeistów czekają jeszcze dwa spotkania - z Estonią i Ukrainą.