LE: Chelsea i Benfica zagrają w finale

LE: Chelsea i Benfica zagrają w finale

David Luiz strzela gola (fot. SPORTIMAGE/David Klein / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Londyńska Chelsea i Benfica Lizbona zagrają w tegorocznym finale Ligi Europy. Obie drużyny wygrały swoje półfinałowe mecze rewanżowe.
Chelsea, która wygrała w Bazylei 2:1, mogła spokojnie kontrolować przebieg gry w Londynie. Dość nieoczekiwanie prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy objął jednak zespół z Bazylei. Valentin Stocker zagrał pomiędzy obrońców, a spod ziemi wyrósł Mohamed Salah, który uderzył do bramki obok Petra Cecha.

W tym momencie do awansu Szwajcarom brakowało jednej bramki, ale w drugiej odsłonie meczu strzelali tylko The Blues. Już w 49. minucie Fernando Torres skutecznie dobił strzał Franka Lamparda. Trzy minuty później Yanna Sommera pokonał Victor Moses, a w 59. minucie doskonałym strzałem zza pola karnego wynik meczu ustalił David Luiz. Chelsea wygrała oba spotkania i zasłużenie awansowała do finału LE.

Więcej kłopotów z uzyskaniem awansu miała Benfica Lizbona, która w pierwszym spotkaniu w Stambule przegrała z Fenerbahce 0:1. Portugalczycy wyszli na prowadzenie już w 9. minucie dzięki bramce Nicolasa Gaitana, ale w 23. minucie wyrównał Dirk Kuyt. Jednak jeszcze przed przerwą - w 35. minucie - prowadzenie Benfice dał Oscar Cardozo. Turków w drugiej połowie dobił właśnie Paragwajczyk, który w 66. minucie zdobył drugą bramkę.

W finale Ligi Europy zmierzą się ze sobą Chelsea oraz Benfica Lizbona.