Hokejowe MŚ: Szwajcaria lepsza od Szwecji

Hokejowe MŚ: Szwajcaria lepsza od Szwecji

Trwają mistrzostwa świata w hokeju na lodzie (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Hokejowa reprezentacja Szwecji uległa Szwajcarii 2:3 w meczu mistrzostw świata światowej elity.
W pierwszej tercji rozgrywanego w Sztokholmie meczu grupy A między Szwecją a Szwajcarią kibice nie oglądali bramek. Później do głosu doszli Helweci.

W 23 minucie trafił Matthias Bieber (23), sześć minut później po bramce Nino Niederreitera zrobiło się 0:2. Kontaktowego gola zdobył dla Szwecji w 39 minucie Johan Fransson.

Pod koniec trzeciej tercji oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce (trafiali Ryan Gardner i Simon Hjalmarsson.). Ostatecznie Szwecja przegrała ze Szwajcarią 2:3.

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie rozgrywane są w Sztokholmie (grupa A) oraz Helsinkach (grupa B).