Mourinho i Ronaldo wyrzuceni, Atletico wygrywa Puchar Króla

Mourinho i Ronaldo wyrzuceni, Atletico wygrywa Puchar Króla

Zawodnicy Atletico Madryt (fot. Cesar Cebolla / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Atletico Madryt po szalonym meczu na Santiago Bernabeu pokonało Real Madryt 2:1 i zdobyło po raz dziesiąty w swojej historii Puchar Króla. Meczu nie dokończyli Jose Mourinho i Cristiano Ronaldo - obaj zostali wyrzuceni przez sędziego - podaje Sport.pl.
Mecz zaczął się doskonale dla "Królewskich". Już w 13. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował głową piłkę do siatki. Zawodnicy Diego Simeone nie poddali się i wyrównali w 35. minucie. Akcję napędził niezastąpiony w Atletico Radamel Falcao, który oszukał zwodem dwóch obrońców i zagrał prostopadłą piłkę do Diego Costy. Napastnik sam na sam z Diego Lopezem uderzył na dalszy słupek. Futbolówka odbita od ręki bramkarza Realu wpadła właśnie na słupek, a następnie do siatki.

Real momentalnie rzucił się do ataku. Jeszcze przed przerwą Mesut Oezil trafił w słupek. Po zmianie stron gry w słupek trafił z kolei Karim Benzema. Kilka minut później Ronaldo z rzutu wolnego trafił... również w słupek. Dobijający z kilku metrów Michael Essien z kolei nie trafił nawet w światło bramki.

Wraz z upływającymi minutami frustracja w szeregach "Królewskich" narastała. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry za kłótnie z arbitrami na trybuny odesłany został Jose Mourinho. W dogrywce niespodziewanie na prowadzenie wyszli zawodnicy Atletico. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska w 99. minucie Miranda uprzedził Lopeza i skierował piłkę głową do bramki.

Chwilę później wyrównać mógł Gonzalo Higuain. Argentyńczyk sam na sam nie poradził sobie jednak z broniącym bramki rywali Thibautem Courtois. Pod koniec dogrywki z boiska wyleciał Cristiano Ronaldo, który po ostrym faulu Gabiego złośliwie kopnął rywala. Sędzia od razu pokazał Portugalczykowi czerwony kartonik, a za linią boczną wywiązała się szarpanina z udziałem zawodników obu drużyn i sztabów szkoleniowych.

Piłkarze Atletico Madryt utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka i zdobyli Puchar Króla po raz dziesiąty w historii.