Trener Lecha: gratuluję Legii mistrzostwa

Legia Warszawa została w praktyce mistrzem Polski - przyznaje trener Lecha (fot. CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Mimo iż Lech Poznań ma jeszcze matematyczne szanse na tytuł mistrza Polski, trener poznaniaków Mariusz Rumak pogratulował Legii tego, że "w zasadzie jest już mistrzem". - To był taki mecz, że kto pierwszy strzelił gola, ten wygrał. Strzeliła go Legia. Gratuluję - stwierdził trener poznaniaków.
Rumak przyznaje, że poznaniacy nie zagrali na Łazienkowskiej wielkiego meczu. - Nie wiem, czy to presja, czy słaba dyspozycja mojego zespołu. Muszę to przeanalizować - powiedział. Przyznał jednocześnie, że ok. 80. minuty był przekonany, że spotkanie w Warszawie zakończy się remisem 0:0. Sześć minut później Mateusz Możdżeń dostał czerwoną kartkę, a Legia - rzut karny.

- Wywalczenie mistrzostwa Polski (po porażce z Legią - red.) graniczy z cudem, choć oczywiście życie pisze różne scenariusze. Byłbym jednak skrajnie niekompetentny, gdybyśmy w każdym z trzech ostatnich spotkaniach nie walczyli o trzy punkty - podsumował Rumak.