Premier League: dodatkowego meczu nie będzie

Premier League: dodatkowego meczu nie będzie

(fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Dodatkowe spotkanie o awans do piłkarskiej Ligi Mistrzów nie będzie potrzebne. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kolejce.
Gdyby Arsenal pokonał Newcastle 2:1, a Chelsea bezbramkowo zremisowała z Evertonem, kwestię awansu do Ligi Mistrzów musiałby rozstrzygnąć dodatkowy mecz.

Chelsea Londyn nie miała jednak zamiaru remisować. W 7 minucie bramkę zdobył Mata. Po siedmiu minutach za sprawą Naismitha Everton wyrównał, ale decydujący cios zadali piłkarze The Blues. W 76 minucie Fernando Torres ustalił wynik meczu na 2:1 i zapewnił swojej drużynie trzecie miejsce w tabeli.

Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Newscastle United 1:0 - jedyną bramkę zdobył na początku drugiej połowy Koscielny.

W Lidze Mistrzów zagrają: Manchester United, Manchester City, Chelsea Londyn i (w kwalifikacjach) Arsenal Londyn.

Drużynie Tottenham Hotspur, która dzięki bramce z 89 minuty pokonała Sunderland 1:0, do czwartego Arsenalu zabrakło jednego punktu. Tottenham zagra w Lidze Europejskiej.