Giro d'Italia: świetny występ polskiego kolarza

Tegoroczny wyścig Giro d'Italia (fot. EXPA/ Johann Groder / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polski kolarz Przemysław Niemiec jest w doskonałej formie podczas tegorocznego Giro d'Italia. Polak zajął trzecie miejsce na mecie 16. etapu wyścigu. W klasyfikacji generalnej jest piąty - podaje TVN 24.
Przemysław Niemiec do prowadzącego w wyścigu Vincenzo Nibaliego traci 4 minuty i 13 sekund. Losy 16. etapu zostały rozstrzygnięte na pięć kilometrów przed metą, kiedy trójka kolarzy - Hiszpan Benat Intxausti, Estończyk Tanel Kangert oraz Przemysław Niemiec - uciekła od większej grupy zawodników.

Polak ostatecznie z tej trójki dojechał jako ostatni, ale zajął po raz drugi w tegorocznym Giro miejsce na podium - Niemiec był trzeci również podczas 15. etapu.