I runda Roland Garros: Janowicz wygrywa bez straty seta

Jerzy Janowicz (fot. ALFAQUI/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Alberta Ramosa 7:6 (7:3), 7:5, 6:3 i po raz pierwszy w karierze awansował do drugiej rundy turnieju Roland Garros w Paryżu. W kolejnym meczu Polak zmierzy się z Holendrem Robinem Haase.
Całe spotkanie trwało 2 godziny i 23 minuty. Pierwszy set był wyjątkowo zacięty. Obaj tenisiści nie dość, że wygrali wszystkie podania, to nie dopuścili do ani jednego break-pointu. W tie-breaku więcej krwi zachował jednak Polak - dzięki dobrym serwisom wygrał go 7:3.

Sytuacja rozwijała się podobnie w drugiej partii. Przy stanie 4:4 Janowicz jednak jako pierwszy w tym meczu dał się przełamać. Łodzianin w tym momencie musiał odpowiedzieć przełamaniem powrotnym lub pogodzić się ze stratą seta. Wyraźnie zdenerwowany obrotem spraw Janowicz zareagował najlepiej jak mógł - wygrał trzy kolejne gemy, dwukrotnie przełamał rywala i wygrał drugiego seta 7:5.

Zobacz jak Polak wygrał z hiszpańskim tenisistą

W trzecim secie łodzianinowi poszło już łatwiej. Zaczęło się nerwowo, ponieważ Janowicz przy swoim pierwszym podaniu doprowadził do stanu 0:40. "Jerzyk" wygrał jednak kolejne pięć punktów nie dał się przełamać. Przy stanie 4:3 sam przełamał za to Hiszpana i wygrał swoje ostatnie podanie.

W drugiej rundzie rywalem Polaka będzie Holender Robin Haase, aktualnie notowany na 66. miejscu w rankingu ATP.