Zaskakujący mecz Janowicza. Przegrał z rywalem z trzeciej setki rankingu

Zaskakujący mecz Janowicza. Przegrał z rywalem z trzeciej setki rankingu

Jerzy Janowicz (fot. ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał 1:2 (6:7, 6:3, 6:7) z bośniackim tenisistą Mirzą Basiciem i odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Halle na kortach trawiastych. Rywal Polaka jest sklasyfikowany w rankingu ATP na 240. miejscu.
W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania i doszło do tie-breaku. W nim więcej zimnej krwi zachował Basić, który szybko odskoczył Polakowi do stanu 4:1. Janowicz rywala nie dogonił i przegrał tie-breaka 5:7.

Druga partia przyniosła znacznie skuteczniejszą grę najlepszego polskiego tenisisty. Janowicz przy prowadzeniu 2:1 przełamał rywala i wygrał całego seta 6:3.

W trzecim Polak znowu grał słabo. Przy stanie 2:1 dla Basicia Bośniak przełamał Polaka, ale w kolejnym gemie "Jerzyk" zdobył przełamanie powrotne. Ponownie doszło do tie-breaka, w którym znowu lepszy był Basić - Bośniak wygrał go 7:5 i całe spotkanie 2:1.