Puchar Konfederacji: Forlan pokonał Nigerię

Diego Forlan (fot. Szwarc Henri / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Dla Diego Forlana mecz Urugwaju z Nigerią był setnym występem w kadrze Urugwaju. 34-letni napastnik uczcił swój jubileusz golem i asystą, które zapewniły Urugwajowi zwycięstwo i w praktyce zagwarantowały mistrzom Ameryki Południowej awans do półfinału Pucharu Konfederacji.
Forlan w 19. minucie spotkania zagrał piłkę w pole karne, tam kiks zaliczył Edinson Cavani, ale już Diego Lugano się nie pomylił - i było 1:0 dla Urugwaju. W 37. minucie wyrównującą bramkę dla Nigerii zdobył Obi Mikel, ale w 52. minucie wynik meczu ustalił Forlan, strzelając 34. gola w barwach reprezentacji.

Dzięki zwycięstwu nad Nigerią Urugwaj ma na koncie trzy punkty i w perspektywie mecz ze słabiutkim Tahiti. Z kolei Nigeryjczycy zagrają jeszcze z Hiszpanią i aby marzyć o awansie do półfinału Pucharu Konfederacji musieliby pokonać mistrzów świata i mistrzów Europy.