Wimbledon: Urszula Radwańska zagra w drugiej rundzie

Wimbledon: Urszula Radwańska zagra w drugiej rundzie

Urszula Radwańska (fot. FIGURA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Urszula Radwańska pokonała Mallory Burdette 7:6, 4:6, 6:2 i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. To czwarty reprezentant Polski, któremu udała się ta sztuka w tegorocznym turnieju.
Polka dobrze rozpoczęła spotkanie i szybko dwukrotnie przełamała rywalkę. Przy stanie 0:3 Burdette zaczęła jednak powoli odrabiać straty i doprowadziła do tie-breaka. W nim skuteczniejsza okazała się Radwańska, która wygrała go do trzech.

W drugim secie górą była amerykańska tenisistka, której udało się zyskać o jedno przełamanie więcej od rywalki. Decydująca partia to już jednak koncert gry młodszej z sióstr Radwańskich. Urszula wygrała ostatni set 6:2 i całe spotkanie 2:1.

Tym samym Polka jest czwartym reprezentantem Polski - po Janowiczu, Kubocie i Przysiężnym - który dostał się do drugiej rundy turnieju. Swój pierwszy mecz musi jeszcze rozegrać starsza siostra Urszuli, Agnieszka.

W drugiej rundzie Urszula Radwańska zagra z Rominą Oprandi lub Alison Riske.