Liga Światowa: Polacy wreszcie wygrali!

Polacy wreszcie doczekali się zwycięstwa w tegorocznej Lidze Światowej (fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Po dwóch porażkach z Brazylią i dwóch porażkach z Francją reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej - Polacy wygrali z Argentyńczykami 3:2.
Mecz miał dramatyczny przebieg - w pierwszym secie Polacy zdołali wygrać 26:24, ale dwa kolejne sety przypomniały kibicom o koszmarze z poprzednich spotkań Ligi Światowej. Argentyńczycy wygrali dwukrotnie 25:19 i w trzecim secie biało-czerwoni musieli walczyć "o życie". Od tego momentu jednak Polacy zaczęli dominować na parkiecie - najpierw wygrywając zdecydowanie w czwartym secie (25:17) doprowadzili do tie-breaku, a potem wygrali piątego seta 15:9.

W 2012 roku Polacy wygrali Ligę Światową.