Wimbledon: Janowicz wygrał, będzie polski ćwierćfinał!

Jerzy Janowicz (fot. ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał 3:6, 7:6, 6:4, 4:6, 6:4 Juergena Melzera i awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. W nim zmierzy się z Łukaszem Kubotem, który również wygrał swój mecz w 1/8 finału turnieju.
Janowicz rozpoczął spotkanie z Melzerem tak samo źle jak z Almagro - dał się przełamać i przegrał trzy pierwsze gemy. Strat jednak nie zdołał odrobić i całego pierwszego seta gładko przegrał 3:6. Moment zwrotny miał miejsce w drugim secie - obaj tenisiści wygrywali po kolei swoje podania, ale znacznie łatwiej wychodziło to Melzerowi. Kiedy jednak doszło do tie-breaka, Austriak totalnie się pogubił. Popełnił mnóstwo błędów i przegrał go 1:7.

W trzeciej partii ponownie obaj zawodnicy wygrywali swoje podania. Przy stanie 5:4 dla Janowicza austriackiemu tenisiście znowu zabrakło jednak chłodnej głowy - dał się przełamać i przegrał drugiego seta. Czwarty set mógł już rozstrzygnąć losy spotkania, ale Janowicz przegrał go trochę na własne życzenie. Przy stanie 2:2 Polak przełamał rywala, ale w kolejnym gemie zagrał bardzo lekkomyślnie i pozwolił Melzerowi odrobić straty. Austriak wykorzystał to - przy prowadzeniu 5:4 ponownie przełamał "Jerzyka" i doprowadził do remisu po czterech setach.

W ostatniej partii łodzianin grał dużo lepiej od rywala. Przełamał go już przy stanie 1:1 i prowadzenia nie oddał do końca.

Zobacz batalię Janowicza z austriackim rywalem

Dzięki wygranej Polak po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. W nim zmierzy się z... innym Polakiem, Łukaszem Kubotem, dla którego jest to również historyczny wynik. Kubot pokonał w swoim meczu w pięciu setach 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 Adriana Mannarino. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii męskiego tenisa Polak zagra w półfinale Wimbledonu!

Ankieta: Kto zostanie zwycięzcą "polskiego ćwierćfinału" i awansuje do półfinału Wimbledonu?