Eliminacje LE: Piast prowadził, ale przegrał

Eliminacje LE: Piast prowadził, ale przegrał

Marcin Robak (fot. RAFAL RUSEK /PRESSFOCUS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Piast Gliwice przegrał swój pierwszy, historyczny mecz w europejskich pucharach. Gliwiczanie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy ulegli 1:2 Karabachowi Agdam - podaje Sport.pl.
Zespół z Gliwic objął prowadzenie już w 19. minucie meczu. Izvolt precyzyjnie dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne, a do piłki najwyżej wyskoczył Robak i wpakował ją głową do siatki obok interweniującego bramkarza. Piast swojej przewagi nie potrafił jednak wykorzystać - w 39. minucie Karabach wyrównał. Almeida uderzył z dużego dystansu w górny róg bramki - nie do obrony.

Po przerwie długo zanosiło się na cenny, bramkowy remis, ale pod koniec spotkania drugiego gola zdobyli gospodarze. W 83. minucie znowu uderzał Almeida, tym razem Szumski sparował jego uderzenie. Do piłki toczącej się wzdłuż linii bramkowej pierwszy dopadł jednak Reynaldo i ustalił wynik meczu.

Piast Gliwice przegrał w Baku z Karabachem Agdam 1:2 i za tydzień w Polsce będzie musiał odrabiać straty.