Eliminacje LE: Mierzejewski strzelił gola, grał Fojut

Adrian Mierzejewski (fot. Spfc / Seskimphoto / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Oprócz polskich zespołów w eliminacjach do Ligi Europy rywalizowały dzisiaj inne drużyny z całego kontynentu. W wygranym przez Trabzonsor meczu z Derry City F.C. na listę strzelców wpisał się Adrian Mierzejewski. 90 minut rozegrał również Jarosław Fojut.
Turecki zespół z Polakiem w składzie pokonał północnoirlandzkiego rywala 4:2. Mierzejewski otworzył wynik meczu - wpisał się na listę strzelców już w 10 minucie. Ponadto dla Trabzonsporu strzelali jeszcze Paulo Henrique, Molloy (samobój) i Giray Kaçar. Gole dla Derry zobyli MdDaid i Kavanagh.

Do sensacji doszło z kolei w Luksemburgu. Amatorzy z Differdange pokonali 2:1 Utrecht, piąty sezon poprzedniego sezonu ligi holenderskiej. Holendrzy oblęli prowadzenie już w drugiej minucie po golu Mulengi, ale potem na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Er Rafik.

W spotkaniu Tromsoe IL z Interem Baku pełne 90 minut rozegrał Jarosław Fojut. Zespół byłego zawodnika Śląska Wrocław wygrał 2:0.

Spotkania rewanżowe wszystkich par odbędą się 25 lipca.