Po co Bayernowi Lewandowski? 9 goli w 2 meczach

Po co Bayernowi Lewandowski? 9 goli w 2 meczach

Thomas Mueller i Pep Guardiola (fot. EXPA/ Eibner/ Schueler / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium w finale Telekom Cup pokonał Borussię Moenchengladbach 5:1. Wcześniej, w półfinale, mistrzowie Niemiec rozbili HSV 4:0. Bayern w decydującym meczu zagrał... bez nominalnego napastnika.
W finale bramki dla zwycięzców Ligi mistrzów strzelali Ribery, Lahm, Thiago, Robben oraz Mueller. Jedynego gola dla Borussii Moenchengladbach zdobył w 30. minucie de Jong.

Mistrzowie Niemiec grali w finale bez nominalnego napastnika, w typowym dla FC Barcelony ustawieniu 4-3-3. Rolę ofensywnego trio pełnili Ribery, Mueller oraz Lahm. Choć finał trwał tylko 60 minut (2x30), mistrzowie Niemiec zdołali wbić rywalom pięć bramek.