Strzelili w dwóch meczach 146 bramek. Już nie pograją

Strzelili w dwóch meczach 146 bramek. Już nie pograją

Strzelili w dwóch meczach 146 bramek. Już nie pograją (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Nigeryjska federacja piłkarska nie miała litości i dożywotnio zawiesiła wszystkich uczestników dwóch meczów ligi amatorskiej, w których zaszło podejrzenie ustawienia meczów - podaje BBC. W spotkaniach decydujących o awansie padło w sumie... 146 goli.
W rozgrywanych jednocześnie meczach - aby drużyny rywalizujące nie znały wyników innych spotkań - padły absurdalne wyniki. Zespół Plateau United Feeders pokonał 79:0 drużynę Akurba FC. 72 gole padły... w drugiej połowie. Police Machine pokonało z kolei Babayaro FC 67:0, choć do przerwy było "tylko" 6:0.

Przed meczem oba zespoły miały taką samą ilość punktów i w przypadku wygranych spotkań o awansie miała decydować różnica bramek. Obie drużyny chciały więc za wszelką cenę poprawić swój bilans bramkowy.

Uczestnicy spotkań zostali dożywotnio zawieszeni. Wszystkie cztery kluby zostały z kolei zdyskwalifikowane na 10 lat.