Ronaldinho jak Cafu i Tevez - wygrał Ligę Mistrzów i Copa Libertadores

Ronaldinho jak Cafu i Tevez - wygrał Ligę Mistrzów i Copa Libertadores

Ronaldinho (fot. Andrew Cowie / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Atletico Mineiro z Ronaldinho w składzie pokonało w finale Copa Libertadores paragwajską Olimpię Asuncion. Copa Libertadores to najważniejsze rozgrywki klubowe w Ameryce Południowej - odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów.
Finał Copa Libertadores jest rozgrywany w formie dwumeczu. W pierwszym spotkaniu 2:0 wygrali Paragwajczycy, w drugim taki sam wynik osiągnął zespół z Belo Horizonte. Pierwszą bramkę w 46. minucie dla Atletico zdobył Jo, drugi gol padł niemal w ostatniej chwili - w 87. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Silva.

W dogrywce nie padły już gole i zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Jedenastki lepiej strzelali zawodnicy Atletico Mineiro - wygrali je 4:3 i zdobyli Copa Libertadores po raz pierwszy w historii klubu.

Dzięki wygranej Ronaldinho, obecnie zawodnik Atletico, dołączył do bardzo ekskluzywnego grona piłkarzy, którzy triumfowali zarówno w Copa Libertadores, jak i w europejskiej Lidze Mistrzów. Przed Ronaldinho udało się to tylko Didzie, Cafu, Roque Juniorowi, Walterowi Samuelowi i Carlosowi Tevezowi.