EuroBasket 2013: Polacy prowadzili cały mecz i... przegrali jednym punktem

Drugi mecz, druga porażka. Reprezentacja Polski przegrała z Czechami podczas trwających mistrzostw Europy 68:69 i praktycznie nie ma już szans na wyjście z grupy.
Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie w doskonałym stylom. Dzięki sumiennej grze w obronie i dobrym rzutom za trzy punkty Polacy prowadzili z Czechami po pierwszej kwarcie 25:12. W drugiej kwarcie przewaga przewaga biało-czerwonych zaczęła topnieć: pojawiły się oznaki zmęczenia i straty piłki.

Pod koniec trzeciej kwarty Czesi po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie. W decydującej fazie spotkania Polakom udało się odskoczyć rywalom na sześć punktów, ale biało-czerwoni roztrwonili przewagę w ciągu ostatnich trzech minut.

Decydujący cios zadał Barton na... cztery sekundy przed końcem meczu. Niepilnowany przez polskich koszykarzy Czech trafił rzut za trzy punkty i rywale wyszli na prowadzenie 69:68. Polacy przeprowadzili jeszcze akcję, ale Maciej Lampe nie trafił.

Po dwóch spotkaniach w tegorocznym EuroBaskecie reprezentacja Polski ma na swoim koncie porażki z Gruzją i Czechami. Szanse na wyjście z grupy są już bardzo małe. Polacy muszą wygrać wszystkie trzy mecze - z Chorwacją, Słowenią i Hiszpanią.