EuroBasket 2013: kolejna porażka Polaków. Zabrakło czterech punktów

Marcin Gortat walczy o piłkę pod koszem (fot. Pawel Pietranik / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała trzeci mecz podczas trwających mistrzostw Europy w koszykówce. Tym razem biało-czerwoni ulegli 70:74 Chorwatom.
Polacy fatalnie rozpoczęli swoje trzecie spotkanie podczas mistrzostw. Rywale bardzo szybko wyszli na wysokie prowadzenie. W pewnym momencie Chorwaci prowadzili nawet... 24:4. Od tego momentu polscy koszykarze wzięli się do pracy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:12 dla rywali, a po drugiej przegrywaliśmy już tylko dziewięcioma punktami - 32:41.

W trzeciej odsłonie meczu rywale znowu odskoczyli na kilkanaście punktów i doprowadzili do stanu 56:38. Ostatnią kwartę Polacy rozpoczęli z 13 punktami straty. Końcówka meczu była w ich wykonaniu zdecydowanie najlepsza. Chorwaci - wyraźnie rozluźnieni po początku meczu - dali się dogonić. Biało-czerwoni doprowadzili do stanu 68:67, ale prowadzenia objąć im się nie udało. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Chorwatów 74:70.

Fatalny początek i bardzo dobra końcówka - tak można opisać grę reprezentacji Polski z Chorwacją. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że rywale dali się dogonić, ponieważ zbytnio rozluźnili się po osiągnięciu dużej przewagi. Zmobilizowali się na tyle jednak, aby spotkanie wygrać. Biało-czerwoni po trzech spotkaniach w tegorocznym EuroBaskecie mają na koncie trzy porażki.

Reprezentacja Polski zagra jeszcze dwa spotkania na mistrzostwach - z Hiszpanią i Słowenią.