LM: blamaż Chelsea, Arsenal nie zwalnia

LM: blamaż Chelsea, Arsenal nie zwalnia

Kadr z meczu Chelsea - FC Basel (fot. Sportimage / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się środowe spotkania Ligi Mistrzów. Największą niespodzianką wieczoru była fatalna postawa Chelsea - zawodnicy Jose Mourinho na własnym terenie nie potrafili pokonać FC Basel. Tempa nie zwalnia za to Arsenal, który gra dobrze zarówno w Premiership jak i w Lidze Mistrzów.
"The Blues" długo męczyli się ze szwajcarskim zespołem, który przed rokiem pokonali w rozgrywkach Ligi Europy. Kiedy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę zdobył Eden Hazard wydawało się, że i tym razem nie będzie inaczej. "The Blues" po zmianie stron kompletnie jednak pogubili się, a Szwajcarzy ruszyli do odrabiania strat. W 71. minucie wyrównał Mohamed Salah, a już pod koniec meczu Stramford Bridge uciszył Marco Streller. Jednak nie na długo - kibice z zachodniego Londynu pożegnali swoich piłkarzy i Jose Mourinho gwizdami.

Bardzo długo z pogromcami Legii Warszawa - Steauą Bukareszt - męczyli się także zawodnicy Schalke 04. Bramki dla Niemców padły dopiero po zmianie stron, ale od razu trzy. Tempa nie zwalnia za to Arsenal. "Kanonierzy", którzy zaskakują dobrą formą w tym sezonie Premier League, ograli na wyjeździe Olympique Marsylia 2:1. Bramka dla gospodarzy padła dopiero pod koniec spotkania po rzucie karnym.