ME: Polska wygrywa z Turcją, ale traci seta

ME: Polska wygrywa z Turcją, ale traci seta

Polska wygrała 3:1 z Turcją (fot. RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polacy zaczęli tegoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce od zwycięstwa z Turcją 3:1 (25:22, 25:15, 22:25. 25:21).
Będący zdecydowanym faworytem meczu z Turcją Polacy w pierwszym secie męczyli się z ambitnymi Turkami i wygrali różnicą zaledwie trzech punktów. Znacznie lepiej było w drugim secie, w którym biało-czerwoni byli wyraźnie lepsi od rywali. I gdy wydawało się, że Polacy wygrają łatwo 3:0, w trzecim secie nieoczekiwanie niemal od początku musieli gonić Turków - i ostatecznie to rywale Polaków okazali się lepsi. W czwartym secie momentami pachniało już tie-breakiem, ale na szczęście w końcówce Polacy udźwignęli ciężar bycia faworytem i rozpoczęli mistrzostwa Europy od zwycięstwa.

W kolejnych meczach rywalami Polaków będą Słowacy i Francuzi.