WTA Pekin: Urszula Radwańska przegrała z Kirilenko

WTA Pekin: Urszula Radwańska przegrała z Kirilenko

Urszula Radwańska (fot. MAREK JANIKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Urszula Radwańska przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Pekinie z Marią Kirilenko. Polka przegrała oba sety 6:4.
Młodsza z sióstr Radwańskich nie powtórzyła sukcesu z pierwszej rundy, w której pokonała wyżej notowaną Rumunkę Simonę Halep 7:6 (4), 7:6 (2). Tym razem niespodzianki nie było i polska tenisistka przegrała z Marią Kirilenko 4:6, 4:6.

Polka na tle utytułowanej Rosjanki nie zaprezentowała się jednak źle. W pierwszym secie udało się jej odrobić stratę przełamania do rywalki, ale przy stanie 4:4 Rosjanka znowu wysunęła się na prowadzenie i po chwili zakończyła seta. Podobny scenariusz miał miejsce w kolejnym secie. Kirilenko przełamała Radwańską już na początku seta. Polka straty odrobiła, ale ostatecznie znowu dała się przełamać - tym razem przy stanie 3:3.

W kolejnej rundzie Maria Kirilenko zmierzy się ze światową jedynką, Sereną Williams.