El. MŚ: Szwecja wygrywała z Niemcami 2:0, żeby... przegrać 3:5

El. MŚ: Szwecja wygrywała z Niemcami 2:0, żeby... przegrać 3:5

Szwecja przegrała na własnym boisku z Niemcami 3:5 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata. W pierwszym meczu tych reprezentacji w obecnych eliminacjach również padło osiem bramek - wtedy spotkanie zakończyło się remisem 4:4.
Szwecja, grająca bez swojego kapitana Zlatana Ibrahimovicia pauzującego za żółte kartki, prowadziła z Niemcami już 2:0 - po golach Tybiasa Hysena i Alexandra Kacaniklicia. W 45. minucie gola dla Niemców zdobył jednak Mesut Oezil, a w drugiej połowie zwycięstwo reprezentacji Niemiec zapewnili golami: Mario Goetze i Andre Schurrle, który skompletował hattricka. Szwedzi odpowiedzieli na tę kanonadę jedynie drugim golem Hysena.

W innych meczach Grupy C Irlandia pokonała Kazachstan 3:1, a Austria wygrała z Wyspami Owczymi 3:0. Na mundial jadą Niemcy, a Szwedzi o udział w mistrzostwach świata powalczą w barażach.