LM: obrońca tytułu już ma awans, niespodzianka w Paryżu

LM: obrońca tytułu już ma awans, niespodzianka w Paryżu

Zawodnicy Manchesteru City (fot. Sportimage / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium i Manchester City to dwa pierwsze zespoły, które zapewniły sobie awans do fazy pucharowej tegorocznej Ligi Mistrzów. Do największej niespodzianki we wtorkowy wieczór doszło w Paryżu, gdzie PSG zaledwie zremisowało ze skazywanym na porażkę Anderlechtem Bruksela.
Remis PSG i Anderlechtu nie był przewidywanym wynikiem tego spotkania. Przed dwoma tygodniami paryżanie ze Zlatanem Ibrahimoviciem rozbili w Brukseli Anderlecht 5:0, a cztery gole strzelił właśnie Szwed. Tym razem było znacznie skromniej. Do przerwy na Parc des Princes utrzymywał się bezbramkowy remis, po zmianie stron w 68. minucie wynik meczu otworzył De Zeeuw. Taki obrót spraw wyraźnie zirytował Ibrahimovicia, który już dwie minuty później wyrównał. Więcej goli jednak nie padło.

Więcej emocji było w Manchesterze na Etihad Stadium, gdzie City rozbiło CSKA Moskwa aż 5:2. Gole dla wicemistrzów Anglii zdobyli Aguero (dwie) i Negredo, który skompletował hat-tricka. Oba trafienia dla gości zanotował Doumbia. To kolejna wielka strzelanina w niebieskiej części Manchesteru w ostatnich dniach. W weekend "The Citizens" rozbili u siebie Norwich City 7:0 w ramach 10. kolejki Premier League. Wygrana dała również Manchesterowi City upragniony awans do fazy pucharowej LM. W dwóch poprzednich sezonach klub należący do katarskich szejków za każdym razem odpadał jesienią.

Awans wywalczył sobie również Bayern Monachium. Obrońcy tytułu mieli jednak zaskakująco wiele problemów w Pilznie i wygrali z Viktorią zaledwie 1:0 po golu Mandżukicia.

Warto zauważyć także, że w grupie A nie padła dzisiaj... ani jedna bramka. Dzięki remisowi z Manchesterem United Real Sociedad wywalczył pierwszy punkt w tegorocznej Lidze Mistrzów. Był to punkt dość szczęśliwy - w Hiszpanii we wtorkowy wieczór Robin van Persie dwukrotnie uderzył w słupek, z czego raz po... rzucie karnym.

Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Szachtar Donieck 0:0 Bayer Leverkusen

Real Sociedad 0:0 Manchester United

Juventus Turyn 2:2 Real Madryt
Bramki: Vidal (41. - karny), Llorente (65.), Ronaldo (52.), Bale (60.)
Zobacz podsumowanie tego spotkania

FC Kopenhaga 1:0 Galatasaray Stambuł
Bramki: Braaten (6.)

Paris St. Germain 1:1 Anderlecht
Bramki: De Zeeuw (68.), Ibrahimović (70.)

Olympiakos Pireus 1:0 Benfica Lizbona
Bramki: Manolas (13.)

Manchester City 5:2 CSKA Moskwa
Bramki: Aguero (3. - karny, 21.), Negredo (30., 51., 90.), Doumbia (45., 71. - karny)

Viktoria Pilzno 0:1 Bayern Monachium
Bramki: Mandżukić (65.)