LM: Hulk nie trafił z karnego, Porto wciąż w grze

LM: Hulk nie trafił z karnego, Porto wciąż w grze

Zenit Sankt Petersburg zremisował z FC Porto 1:1
Zenit Sankt Petersburg zremisował na własnym boisku z FC Porto w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Gdyby w drugiej połowie napastnik Zenita Hulk (do drużyny z Rosji przeszedł z... FC Porto) wykorzystał rzut karny, Zenit praktycznie zapewniłby sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów a FC Porto musiałoby się zadowolić występami w Lidze Europejskiej.
Zenit w pierwszym meczu z mistrzem Portugalii wygrał 1:0 po bramce Aleksandra Kierżakowa. W Sankt Petersburgu to jednak FC Porto pierwsze zdobyło bramkę - gola strzelił Lucho Gonzalez. Chwilę później koszmarny błąd obrońcy i bramkarza FC Porto wykorzystał Hulk doprowadzając do remisu. W 51. minucie Hulk mógł zostać bohaterem meczu - ale jego słaby strzał z rzutu karnego z łatwością obronił bramkarz portugalskiej drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i obie drużyny będą do końca walczyły o prawo do gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów.