LE: osiem zespołów ma już awans

LE: osiem zespołów ma już awans

Erik Lamela z Tottenhamu (fot. Sportimage / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się spotkania czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Tottenham, Fiorentina, Red Bull Salzburg, Valencia, Esbjerg, Rubin Kazań, Dnipro Dnipropietrowsk i Łudogorec Razgrad - te drużyny zapewniły sobie już udział w europejskich pucharach na wiosnę.
Wzmocniony letnimi transferami po sprzedaży Garetha Bale'a Tottenham idzie przez Ligę Europy jak burza. Zawodnicy Andre Villasa-Boasa pokonali Sheriff Tyraspol 2:1 i z kompletem 12 punktów prowadzą w grupie K. W takiej samej sytuacji są piłkarze Fiorentiny i Red Bulla Salzburg. Włoski zespół wygrał na wyjeździe z Pandurii Targu Jiu 2:1, choć przegrywał od 32. minuty po golu De Oliveiry. Fiorentina wygrała dzięki dwóm bramkom zdobytym w... ostatnich pięciu minutach spotkania. Awans "Violi' zapewnili Matos i Valero. Z grupy E awansował ponadto Dnipro Dnipropietrowsk, który dzisiaj pokonał 2:0 Pacos de Ferreira.

Na wiosnę w Lidze Europy zagra również Red Bull Salzburg, który ograł Standard Liege 3:1. Awans z grupy B zaklepał sobie także Esbjerg, który uzbierał o trzy oczka mniej od Red Bulla. Pozostałe zespoły w tej grupie - Standard Liege i Elfsborg - mają po jednym punkcie.

Valencia zapewniła sobie prawo do gry w fazie pucharowej dzięki wygranej z FC Sankt Gallen. Hiszpanie mieli jednak problemy z wywiezieniem trzech punktów ze Szwajcarii. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a gola na wagę wygranej zdobył dopiero w 86. minucie spotkania Canales.

Swojego rodzaju niespodzianką jest awans Łudogorca Razgrad. Bułgarski klub zremisował 1:1 Z Czernomorcem Odessa, ale uzbierał już 10 punktów w grupie B i zagwarantował sobie co najmniej drugie miejsce.