Djoković pokonał Nadala na zakończenie sezonu

Djoković pokonał Nadala na zakończenie sezonu

Novak Djoković (fot. Wang Lili / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Djoković może już nie jest liderem rankingu ATP, ale na zakończenie sezonu odegrał się na światowym numerze jeden. Serb w finale ATP World Tour Finals pokonał Rafaela Nadala 6:3, 6:4 - podaje sport.tv24.pl.
Pierwszy set doskonale rozpoczął się dla Djokovicia, który błyskawicznie przełamał rywala. Nadal podniósł się jednak i od stanu 0:3 doprowadził do wyrównania. Djoković jednak nie dał się złamać - wygrał trzy kolejne gemy i pierwszego seta.

Jedno przełamanie zadecydowało o tym, że także drugi set padł łupem Djokovicia. Zawodnik numer dwa światowego rankingu przełamał Nadala przy stanie 2:1 i nie oddał przewagi już do końca spotkania.

Pomimo porażki w finale ATP World Tour Finals Rafael Nadal pozostanie liderem rankingu. Novak Djoković został z kolei ósmym tenisistą w historii, który obronił tytuł ostatniej imprezy w sezonie.