Chorwaci przerwali islandzki sen

Chorwaci przerwali islandzki sen (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Chorwacja pokonała na własnym terenie Islandię 2:0 i zapewniła sobie miejsce na przyszłorocznym mundialu. Gole dla gospodarzy zdobyli Mandżukić i Srna.
Islandczycy byli jedną z największych niespodzianek eliminacji do przyszłorocznego mundialu. Kraj o populacji polskiego miasta średniej wielkości zajął drugie miejsce w swojej grupie i wziął udział w barażach, w których zmierzył się z Chorwacją.

W piątek w pierwszym meczu - rozegranym w Islandii - padł bezbramkowy remis, a piłkarski sen małego państwa trwał. We wtorkowy wieczór przerwał go jednak Mandżukić, który w 27. minucie zdobył bramkę. Choć napastnik Bayernu Monachium nie dokończył meczu z powodu czerwonej kartki, jego drużyna wywalczyła sobie awans. Bilety do Brazylii zabukował Srna, który wpisał się na listę strzelców w 47. minucie.

Islandczykom pozostaje walka o udział w Euro 2016. Z taką grą reprezentanci tego kraju nie powinni mieć problemów z wywalczeniem awansu.