Grecja zremisowała z Rumunią i jedzie do Brazylii

Grecja zremisowała z Rumunią i jedzie do Brazylii

Grecja zremisowała z Rumunią i jedzie do Brazylii (fot. ACTION IMAGES / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Grecji zremisowała na wyjeździe 1:1 z Rumunią i zapewniła sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata. W pierwszym meczu padł wynik 3:1 dla Greków.
Goście, którzy po pierwszym spotkaniu byli już niemal pewni wyjazdu do Brazylii, rozpoczęli spotkanie ostrożnie, ale szybko wyszli na prowadzenie. W 23. minucie piłkę do bramki wpakował Mitroglou, który wykorzystał prostopadłe podanie i pokonał bramkarza rywali.

W tym momencie reprezentacja Grecji w dwumeczu z Rumunią prowadziła 4:1 i tylko kataklizm mógł ją pozbawić udziału w mistrzostwach świata. Kataklizm, który nie nadszedł - Rumuni nie byli w stanie zdobyć bramki wyrównującej. Pomogli im goście. W 55. minucie jednej z Greków trafił w... Torosidisa. Piłka odbiła się od niego i wpadła prosto do siatki.

Dzięki remisowi reprezentanci Grecji zapewnili sobie drugi udział z rzędu w mistrzostwach świata.