U-20: Polska przegrała z Niemcami jednym golem

U-20: Polska przegrała z Niemcami jednym golem

U-20: Polska przegrała z Niemcami jednym golem (fot. TOMASZ RYTYCH / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Łęcznej z Niemcami 0:1. Spotkanie było rozgrywane w ramach Turnieju Czterech Narodów. Bramkę dla gości zdobył w 54. minucie Maximilian Thiel.
Od początku spotkania widać było przewagę Niemców, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i grali krótkimi podaniami. Polacy mieli swoje sytuacje, jednak brakowało im skuteczności. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Kobylański w 45. minucie, ale uderzał z ostrego kąta i nie mógł zaskoczyć bramkarza.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Drużyna trenera Franka Wormutha była skuteczna w obronie i jednocześnie groźna w ofensywie. W 54. minucie Niemcy objęli prowadzenie po bramce Thiela, który w imponującym stylu zszedł do środka boiska i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie zaskoczyła polskiego bramkarza i wpadła do siatki. Po stracie gola biało-czerwoni mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło zimnej krwi w polu karnym rywali .

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Niemiec 0:1. Polacy w ramach Turnieju Czterech Narodów mają jeszcze do rozegrania mecz z Włochami.