T-ME: Korona pokonała Widzew w doliczonym czasie gry

T-ME: Korona pokonała Widzew w doliczonym czasie gry

Jacek Kiełb walczy o piłkę z Bartłomiejem Kasprzakiem (fot. LUKASZ SOBALA / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Korona Kielce pokonała Widzew Łódź 2:1 (0:1) w meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Jacek Kiełb - podaje Sport.pl.
Łodzianie wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie po bramce Bartłomieja Kasprzaka z 32. minuty w wyniku błędu jednego z obrońców gospodarzy, który odbił piłkę prosto pod nogi rywala. Kasprzak uderzył z 16 metrów do bramki i otworzył wynik meczu.

Kielczanie wrócili do gry dopiero po zmianie stron. W 66. minucie spotkania Jacek Kiełb wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Pawła Golańskiego z prawego skrzydła i skierował futbolówkę do bramki. Kiełb 25 minut później został bohaterem spotkania - w doliczonym czasie gry pokonał bramkarza gości po raz drugi. Tym razem przy golu asystował mu Kamil Sylwestrzak.

Dzięki wygranej Korona znajdująca się w grupie, która może walczyć o utrzymanie po sezonie zasadniczym, uciekła Widzewowi w tabeli na pięć oczek.