PŚ w Kuusamo: Kowalczyk przegrała z Bjoergen i straciła żółtą koszulkę

PŚ w Kuusamo: Kowalczyk przegrała z Bjoergen i straciła żółtą koszulkę

Justyna Kowalczyk (fot. TOMASZ MARKOWSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w niedzielnym biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną. Bieg zakończył cykl Ruka Triple. Wygrała Marit Bjoergen, która ostatecznie była najlepsza także w całym mini-turnieju i została nową liderką Pucharu Świata - podaje Sport.pl.
Polka do niedzielnego biegu na dochodzenie startowała z przewagą 25,7 sekundy. Kowalczyk wypracowała sobie niemal pół minuty zapasu w piątek i sobotę, a w czasie dzisiejszego biegu łyżwowego miała ją tylko utrzymać. To jednak nie udało się. Bjoergen szybko dogoniła Polkę i wyprzedziła ją przed piątym punktem pomiarowym.

Ostatecznie Kowalczyk zameldowała się na mecie 30,9 sek. za Bjoergen. Druga była Charlotte Kalla, trzecia Therese Johaug.

W klasyfikacji generalnej PŚ Polka z 214 punktami spadła na czwarte miejsce. Do prowadzącej Bjoergen traci 95 oczek.